Haber

Çok Taraflılık ve Küreselleşme Konulu Üst Düzey Forum Hong Kong’da Düzenlendi

HONG KONG, 6 Mayıs (Xinhua) — Uluslararası Finans Forumu (IFF), Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) ve Hong Kong Finans Akademisi ile birlikte çok taraflılık ve küreselleşme konulu değerli bir konferans düzenledi.

Hong Kong Özel İdari Bölge Lideri John Lee, Cuma günkü konferansa gönderdiği bir kayıtta, çok taraflılık ve küreselleşmenin Hong Kong’a miras kaldığını ve Hong Kong’un başarısının altında “çok yönlülük ve dayanıklılık” yattığını söyledi.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi hükümetinin yüksek kaliteli kalkınma için her türlü çabayı gösterdiğine dikkat çeken Lee, “Hong Kong, Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklığa (RCEP) erken erişim için çabalıyor” dedi.

IFF Eş Başkanı ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Liderler Konseyi Lideri Han Seung-soo, iklim değişikliği ve dijitalleşmenin günümüzde insanlığın karşı karşıya olduğu iki kritik sorun olduğunu belirterek, Guangdong-Hong Kong-Makao Greater Bay Area bu iki konudan doğabilecek sorunları en aza indirmektir. Çok şey yapabileceğini söyledi.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Finans Direktörü Paul Chan, Hong Kong’un yeşil finans alanındaki gücünün ve dünyanın yeşil gelişimine katkıda bulunma taahhüdünün altını çizdi.

Chan, “Geçen yıl Hong Kong’da verilen veya verilen yeşil krediler 80 milyar ABD dolarını aştı” dedi. “İhraç edilen uluslararası yeşil tahvil miktarı bakımından Asya’da bir numarayız.”

IFF’nin küresel konferans serisinin 20. yıl dönümü kapsamında finans sektörünün önde gelen politikacıları, finans yetkilileri, akademisyenleri ve yöneticileri, küresel işbirliğinin güçlendirilmesi, para politikası, Hong Kong ve Greater Bay için engeller ve fırsatlar gibi konuların ele alındığı iki oturuma katılacak. Genel olarak alan. konferansa davet edildi. IFF, konferans sırasında Hong Kong Merkezi’nin de açılışını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu