Haber

İngiliz basını Konya’dan bildirdi: Seçmen Erdoğan’dan bıktı

İngiltere’de Financial Times gazetesinden Adam Samson, Konya’ya giderek seçmenlerin seçim öncesi eğilimlerine ilişkin gözlemlerini yazdı. Şimşon, seçmenin hükümetin iflas etmesinden yana yorumunu manşete taşıdığı yazısında, seçmenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bıktığını yazdı.

Erdoğan’ın kalesi olarak bilinen şehirde kendisine olan inancın azaldığını ancak bunun muhalefete doğrudan bir takviyeye dönüşmediğini vurgulayan Şimşon, seçmenin giderek daha fazla değişim istediğini fısıldadığını söyledi.

ERDOĞAN’DAN UZAKLAR AMA MUHALEFETE GÜVENMİYORLAR.

Yazısında Konya’da bir kafede çalışan aşçının tariflerine yer veren Şimşon, ekonomik krizin yanı sıra temel hak ve özgürlüklerdeki gerileme ve gücü cumhurbaşkanının elinde toplayan hükümet sisteminin, seçmeni Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan uzaklaştırdı.

Deveci’nin açıklamalarından yola çıkarak seçmenin Millet İttifakı’na oy vermek için hala çok az nedeni olduğu değerlendirmesini paylaşan gazeteci, seçmenin muhalefete de güvenmediğini söyledi. Erdoğan ve AK Parti’nin iktidarda son 20 yılın en güçlü seçim sürecini yaşadığına dikkati çeken Samson, anketlerin Erdoğan ile Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşı karşıya gösterdiğini hatırlattı.

KONYA 2018’DE ERDOĞAN’A DESTEK VERDİ AMA ŞİMDİ DURUM FARKLI

2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Konya’da her dört seçmenden üçünün Erdoğan’a oy verdiğini kaydeden gazeteci, bu kez durumun farklı olduğunu, çünkü ülkenin büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu ve Sabancı’dan Prof. Üniversite, söz konusu kurallar ihlal edilmiştir. AK Parti tabanının eridiği değerlendirmesini paylaştı.

Haberinde bir eczacının görüşlerine de yer veren Şimşon, bu kişinin ekonominin her geçen gün daha da kötüye gittiği ve artık değişime ihtiyacı olduğu yorumunu paylaştı. (DIŞ HABERLER)

haber-pervari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu